Podnikáte a chcete si zachovat stávající prestižní adresu v Praze, ale nechce se vám zbytečně platit za kancelář, kterou nepotřebujete? Virtuální kancelář vám ušetří až statisíce ročně a zbaví vás starostí s přebytečnou administrativou.

Proč podnikatelé volí sídlo v Praze?

Dle průzkumu společnosti Bisnode má zaregistrováno v Praze sídlo celkem 174 552 tuzemských firem. To je celých 43 % společností podnikajících v Čechách. V porovnání s počtem obyvatel žijících v Praze (necelých 12 % Čechů) se jedná o opravdu vysoké číslo.

Proč mají tedy podnikatelé Prahu tak v oblibě? Sami podnikatelé vnímají pražskou adresu jako jednoznačnou výhodu, Adresa v Praze působí prestižnějším dojmem, díky tomu pro vás bude vyjednávání s obchodními partnery zase o něco jednoduší. Zahraniční zákazníci si navíc Prahu okamžitě spojí s Českou republikou, která má sama o sobě v zahraničí solidní jméno.

Zaregistrovat si sídlo v Praze je silným strategickým krokem kupředu. Zlepšíte tím svojí pozici vůči konkurenčním maloměstským firmám. Zároveň jistě uvítáte méně časté návštěvy kontrolních úřadů.

Virtuální sídlo – „žlutý anděl“ na cestě podnikáním

Trend se vyvíjí tak, že zdaleka ne všechny firmy v Praze opravdu fyzicky vykonávají svoji činnost. Podnikatelé si zde registrují virtuální sídla. Nemusí tak platit vysoké částky za pronájem kanceláře a mohou tak využívat nesporných výhod pražské adresy i při práci z domova či kanceláře mimo hlavní město.

Krom zřízení virtuálního sídla můžete využít i doplňkových služeb, které vám komplexně „vybaví“ vaši virtuální kancelář. Některé společnosti poskytující sídla vám pomohou nejen se zápisem pražské adresy do obchodního rejstříku, ale i s další administrativou:

  • korespondenční adresa a přebírání zásilek
  • přeposílání pošty (ať už na stanovenou adresu či skenování do emailu)
  • telefonní linka
  • krátkodobý pronájem jednací místnosti a další

Pro lepší představu jsme pro vás spočítali úsporu, které může podnikatel dosáhnout. Kdyby si na Praze 2 chtěl pronajmout kancelář o rozloze 30 m2 za průměrnou cenu, alternativním řešením virtuální kanceláří tak může ušetřit přes 450 000 Kč ročně.

Kdy je výhodný pronájem virtuálního sídla nebo virtuální kanceláře?

Největší službu přináší virtuální sídlo zejména firmám, které často mění své reálné místo podnikání. Virtuální sídlo v obchodním rejstříku může zůstat stále stejné i přes to, že se firma stěhuje jinam. Odpadá vám tak 2 000 Kč za každý přepis a tím pádem i nepříjemné byrokratické kolečko, které by vás jinak čekalo. Krom jiného virtuální sídlo oceníte i tehdy, hledáte-li vhodné kancelářské prostory. Zatímco v tomto případě se jedná o zdlouhavý proces trvající i roky, virtuální sídlo v Praze pro svoji společnost můžete mít prakticky ihned.