Hlavní stránka / Jak založit S.R.O. svépomocí

Jak založit S.R.O. svépomocí

Jak založit s.r.o. je stále aktuální téma. Už samotný proces založení společnosti s ručením omezeným (s.r.o.) definuje budoucnost podniku. O tom, jak se bude společnost vyvíjet a jak náročná bude její administrativní správa, můžete rozhodnout už při jejím založení. Zjistěte, co všechno založení s.r.o. obnáší.

 

Jak založit s.r.o. - Krok za Krokem

Společnost s ručením omezeným představuje právnickou osobu, se kterou je společník vlastnicky propojen. Právní forma s.r.o. však poskytuje do určité míry omezení rizik vyplývajících z podnikatelské činnosti. Společníci vkládají do firmy peněžní i jiný kapitál (např. know-how) a o řízení společnosti rozhodují na valných hromadách.

Jak si založit firmu v 5 krocích

1. Sepsání Společenské smlouvy
Zakladatelským dokumentem společnosti je v případě více společníků Společenská smlouva, v případě jednoho společníka - zakladatele - je to Zakladatelská listina. Dokument vchází v platnost notářským zápisem a podpisem všech společníků.

2. Složení vkladů neboli základního kapitálu společnosti
Společníci většinou skládají vklady nebo jejich část na nový bankovní účet společnosti, lze je ale složit i v hotovosti. V okamžiku vzniku s.r.o. jsou vklady považovány za majetek společnosti.

3. Získání živnostenského oprávnění
Spolu s návrhem na zápis s.r.o. do Obchodního rejstříku je nutné doložit také odpovídající oprávnění k podnikání ve formě živnostenského listu, koncese apod.

4. Zápis do Obchodního rejstříku
Aby byla společnost zapsána do Obchodního rejstříku, musí být nejprve podán návrh na zápis u rejstříkového soudu. Návrh musí být úředně ověřený a podepsaný všemi jednateli. Zápisem do Obchodního rejstříku poté vzniká s.r.o. spolu s povinností vedení účetnictví.

5. Registrace u finančního úřadu
Jednou z počátečních povinností nově vzniklé společnosti je zaregistrování na místně příslušném finančním úřadu.

Jak založit společnost chytře a efektivně

Vedle výše uvedených nejzákladnějších kroků pro založení s.r.o. je vhodné popřemýšlet i o dalších důležitých faktorech. Čemu dalšímu budete při zakládání s.r.o. čelit?

Název firmy

Na první pohled jednoduchá záležitost. Název firmy nesmí být klamavý a měl by být nezaměnitelný. Zároveň musí být unikátní – nesmí být stejný jako žádná již založená společnost. Vymyslete tedy názvů více a poté na stránkách Ministerstva spravedlnosti zkontrolujte jejich originalitu. Na konec názvu je poté umístěn dovětek s.r.o., spol. s r.o. nebo společnost s ručením omezeným.

Společníci a kapitál

Společnost může být vedena jednotlivcem anebo mít až na 50 společníků. Už víte, zda chcete podnikat sami, nebo se o starosti a radosti z podnikání dělit s dalšími společníky? Společníci se také podílí na složení základního kapitálu, který byl snížený na minimum 1 Kč. Doporučuje se ale vložit dostatek finančních prostředků na krytí počátečních nákladů.

Sídlo firmy

Při sepsání společenské smlouvy nebo zakladatelské listiny musíte uvést sídlo společnosti. Abyste tak mohli učinit, budete potřebovat písemný souhlas vlastníka nemovitosti. V některých případech můžete sídlo firmy registrovat na adresu vašeho trvalého bydliště. Nevíte, kam sídlo registrovat? Naše společnost nabízí virtuální i skutečná sídla za zlomek klasických pronájmů.

Jednatel společnosti

Jednatel představuje statutární orgán firmy a je také zapsán do Obchodního rejstříku. Jednatel, na rozdíl od společníka, obchodně vede společnost. Proto by měl být bezúhonný. Stejně jako společníků i jednatelů může být v jedné společnosti více. Jednatel může být zároveň společníkem a naopak.

Stále váháte, jak vytvořit firmu svépomocí? Náš bezplatný e-book vám poradí!


Stále si nejste jisti všemi kroky, které musíte podniknout na zdlouhavé cestě k založení s.r.o.? Stáhněte si zdarma náš e-book, který obsahuje podrobný popis jednotlivých kroků při zakládání s.r.o.

Kniha je rozdělena do dvou částí. První je věnována nutné teorii a vymezení pojmů, se kterými se jako podnikatelé setkáte. Druhá část vás poté detailně provede procesem založení společnosti od samého začátku až do zápisu do Obchodního rejstříku. V e-booku se dozvíte všechny potřebné informace. Stačí jen zadat emailovou adresu a e-book obdržíte zdarma!

Stáhněte si zdarma e-book

Jak založit SRO svépomocí

E-kniha obsahuje popis kroků, které Vás navedou jak úspěšně založit společnost s ručením omezeným.

Přečte si náš návod zdarma, jak správně založit SRO svépomcí. Stačí vyplnit Váš email a kniha okamžitě dorazí na Váš email.

První část knihy se věnuje především vymezení pojmů a druhá část Vás bude krok po kroku navádět až do zápisu společnosti v Obchodním rejstříku.

Váš e-mail:
E-book "Jak založit SRO svépomocí" byl Vám zaslán na e-mail!