Hlavní stránka / Jak založit S.R.O. svépomocí

Jak založit S.R.O. svépomocí

Jak založit s.r.o. je první ze zásadních milníků v cestě k samostatnému podnikání. Je to zásadní proces, na kterém záleží další vývoj Vaší společnosti. Na založení společnosti záleží! Jak připravíte společnost do jejího života, od toho se bude dále odvíjet začátek Vašeho podnikání a také budete mít jednodušší nebo složitější její následnou administrativní správu.

Společnost s ručením omezený (SRO) je právní forma, která do jisté míry umožňuje omezení rizika vznikajícího při podnikatelské činnosti. To je také asi nejzásadnější důvod při rozhodování, zda podnikat formou OSVČ nebo Právnické osoby. (Více se dočtete v našem článku: Fyzická nebo právnická osoba? To je ta otázka!)

Při založení společnosti notář sepisuje zakladatelský dokument společnosti. V případě, že společnost má jednoho společníka, jde o Zakladatelskou listinu. V případě více společníků jde o Společenskou smlouvu.

Společník je osoba vlastnicky propojená se vznikající právnickou osobou. Společník vkládá do společnosti kapitál v penězích nebi i jinou formou, například know-how. Společník se přímo nepodílí na obchodním řízení společnosti a rozhoduje pouze na valných hromadách.

Comeflex Office - Službysídla pro firmy

Stáhněte si zdarma e-book

Jak založit SRO svépomocí

E-kniha obsahuje popis kroků, které Vás navedou jak úspěšně založit společnost s ručením omezeným.

Přečte si náš návod zdarma, jak správně založit SRO svépomcí. Stačí vyplnit Váš email a kniha okamžitě dorazí na Váš email.

První část knihy se věnuje především vymezení pojmů a druhá část Vás bude krok po kroku navádět až do zápisu společnosti v Obchodním rejstříku.

Váš e-mail:
E-book "Jak založit SRO svépomocí" byl Vám zaslán na e-mail!