Ready-made společnosti jsou v posledních letech velmi žádaným zbožím. Podobně jako v jiných odvětvích, i zde probíhá nelítostný konkurenční boj o zákazníka. Nakupující pak často s vidinou ušetřených peněz sáhne po nekvalitní službě. Zde proto přinášíme několik hledisek, která byste měli při nákupu ready-made zohlednit.

Čistá obchodní historie ready-made společnosti

Prvním důležitým bodem při nákupu ready-made je historie společnosti. Zjednodušeně se na trhu můžeme setkat se dvěma skupinami ready-made. První skupinou jsou společnosti, které vyvíjely obchodní činnost, a poté byly vydávány a prodány jako ready-made společnosti. U takových hrozí riziko, že po jejich koupi vyjdou na povrch nepříjemnosti, jakými jsou například nesplněné závazky vůči třetím stranám, nespolehlivě vedené účetnictví a další. Druhou, bezpečnější skupinou jsou ty založené právě pro účel prodeje jako ready-made. Nikdy nevyvíjely obchodní činnost a nemají tudíž žádnou obchodní historii. Právě takové má ve své nabídce společnost COMEFLEX.

Ověřený prodejce ready-made

Druhým a neméně důležitým aspektem při koupi ready-made je její prodejce. Nenechte se zlákat nekalými reklamami, chtějte reference. Zjistěte si, jakou obchodní historii má samotný prodejce ready-made, čím se společnost obecně zabývá a jaká má doporučení. Společnost, od které nakupujete, musí být důvěryhodná. Servis pro zákazníka by měl být co nejkomplexnější. Solidní společnost vám kromě převodu ready-made zajistí například sídlo pro vaši společnost a poskytne idalší právní služby.

Splněné zákonné povinnosti

Spolehlivý prodejce se zároveň postará, aby ready-made společnost splňovala zákonné povinnosti. Náležitostí, které je potřeba ve smlouvách při přepisu ošetřit, je hned několik. První jsou zaregistrované živnosti. Hlídejte si, aby byla pro ready-made zaregistrovaná tzv. volná živnost, která umožňuje podnikání v široké sféře oborů. Dále kontrolujte údaje ve společenské smlouvě. Ty mohou být stanoveny tak, že vám ve výsledku nevyhovují. Jejich přepis je poté dalším nákladem navíc. Při koupi společnosti od COMEFLEXU je možné například variabilně měnit sídlo společnosti v rámci hl. města Prahy.

Transparentní cena

Cena je pro mnoho podnikatelů rozhodujícím faktorem. Díky nekalým obchodním praktikám se ale na trhu setkáme s případy, kdy se avizovaná cena ve skutečnosti ani vzdáleně neblíží reálným nákladům souvisejícím s přepisem společnosti. Dávejte pozor na to, co vše je zahrnuto v ceně. Klienti se často diví nad skrytými poplatky za soudní poplatky či zápis živností. Výsledné náklady jsou samozřejmě závislé na tom, zda se budou provádět větší změny ve společenské smlouvě. Základní služby v ceně jsou ale u spolehlivého prodejce samozřejmostí.