Začít podnikat během pár hodin je podstata toho, co je to ready made společnost. Chcete založit živnost? Do cesty se vám mohou připlést tyto překážky:

  • administrativní a časová náročnost založení
  • zákonné podmínky
  • a v neposlední řadě finanční zátěž při placení kapitálu

Dá se tomu všemu vyhnout? Koupí hotové firmy, která splňuje všechny podmínky k podnikání, je zapsána v Obchodním rejstříku i několik let, ale reálně s ní ještě nikdo nepracoval, ano. Podnikatel nemusí vystávat v úmorných frontách na úřadech a hádat se s úředníky. Věděli jste, že českou specialitou je 140. příčka v administrativní náročnosti při zakládání podniku? Je vhodná koupě předzaložené společnosti právě pro vás?

 

Co je to ready made společnost pro podnikatele?  Hlavně úspora finančních nákladů na kapitál

Předzaložené společnosti nebo také firmy na klíč jsou založeny účelně pro prodej konečnému zákazníkovi – budoucímu podnikateli. Nabízí se tak pomoc všem, co nemají zkušenosti nebo chtějí podnikat ihned.

Ready made firmy na prodej nabízí specializovaní obchodníci jako hotové balíčky. Podniky na klíč se prodávají v ČR od roku 2001 a jejich popularita stoupá. Není se čemu divit, zakoupit hotový podnik založený i před několika lety, lze i online a ušetřit tak čas i peníze. Převod vlastnictví se pak počítá v řádu hodin maximálně dní.

Začínající podnikatel si může vybrat, zda chce zakoupit akciovou společnost, společnost s ručením omezením či evropskou společnost, u které zákon povoluje založení jen úzkému okruhu zakladatelů. Vybrat si lze i jak dlouho je společnost zapsána v obchodním rejstříku.

 

Ready made – co to je už teď víte, znáte také její výhody?

  • jako první odpadne běhání po úřadech a zajištění všech dokumentů
  • hned po koupi můžete požádat o úvěr v bance, neboť se starším datem založení bude vaše firma pro banku důvěryhodnější
  • důvěryhodnost pro potenciální klienty a investory
  • disponování již plně splaceným základním kapitálem, který byste jinak museli platit vy

Takto to funguje i u známých podniků. Heinz byl založen už v roce 1869, reálně ovšem s výrobou kečupu začal o mnoho let později.

 

Na co si dát pozor? Prověřujte historii!

Problém může nastat ve chvíli, kdy si pořídíte firmu, která již v minulosti fungovala. Může s sebou přinést spoustu nesplněných závazků a dluhů z minulosti, které připadnou na vaše bedra.

Současně je potřeba apelovat i na renomé specializovaných firem, které se prodejem zakázek zabývají. Dbejte na recenze, spolehlivost a profesionalitu.

Zjistěte si dopředu cenu služby a porovnejte ji s ostatními poskytovateli. Je nutné si uvědomit, že za službu úspory času si musíte připlatit.

 

Jak na nákup hotové společnosti?

  • najít si renomovanou firmu se specializací na ready made společnosti
  • doložit potřebné dokumenty k podnikání (sídlo, jednatelé atd.)
  • zaplatit cenu služby

 

Musí se sídlo firmy shodovat s bydlištěm?

Od novelizace Občanského zákoníku v roce 2009 není již žádný problém s jiným místem působnosti. Sídlo firmy se již neváže na místo fyzického působení podnikatele. Pokud chce podnikatel zvýšit prestiž své firmy nebo zkrátka kancelář nevyužije, může zvolit zapsání virtuálního místa působení.

Virtuální sídlo lze zřídit i na velmi lukrativních místech, například v centru Prahy. Tato služba podnikatelům umožňuje přesměrování korespondence a pro některá podnikání i ušetření na pronájmu, jelikož nevyžadují fyzickou kancelář – kupříkladu vývojáři IT nebo daňový poradci.

Na trhu se setkáváme s mnoha variantami služeb, které usnadňují vstup do světa podnikatelů, mezi něž patří služba virtuálních sídel nebo koupě předzaložené společnosti. Nyní vám už víte, na co si dát pozor a můžete se obrátit na specializované firmy.

Zaujala Vás představa firem na klíč? Využili jste této služby „továren na sny“? Jaké je podle vás výhodné virtuální sídlo? Podělte se v komentářích o Váš názor či zkušenost!