Služby pro podnikatele

Založení družstva

Čeká vás založení družstva a obáváte se byrokratického kolečka a možných komplikací? Nejste si pořádně jistí, co to vlastně bytové družstvo je a co všechno obnáší jeho založení? Chcete, aby vše proběhlo hladce, rychle a podle všech předpisů? Rádi vám nabídneme pomocnou ruku. Bytové družstvo je právní subjekt s velice specifickou formou funkcí.

Zjednodušeně jej můžeme popsat jako právnickou osobu, sloužící primárně k zajištění bytových potřeb jeho členů, spravování bytových domů a nebytových prostor.

K založení bytového družstva dochází například při privatizaci bytových domů, do té doby vlastněných státem, městem, městskou částí či obcí. Před započetím celého procesu však musíte splnit ze zákona vyplývající podmínky a doložit množství nezbytných podkladů. To může být velice zdlouhavé a náročné.

Zastupování firmy na úřadu

Založení družstva svépomocí

Možností, jak založit družstvo, máte několik a u každé je průběh poněkud jiný. První možností je, že se s ostatními budoucími členy dohodnete, že se o vše postaráte svépomocí.

Tato možnost je sice teoreticky nejlevnější, ale rozhodně nejsložitější a jsou s ní spjata největší rizika. Sami si musíte zjistit a ověřit podmínky, které máte splňovat, jaké dokumenty obstarat a celý proces si důkladně pohlídat. Dále si musíte sehnat spolehlivého notáře, který musí být přítomen na ustavující schůzi.

Značným problémem se může stát příprava veškerých dokumentů, jako jsou například prohlášení vlastníků, seznamy členů a jejich podílů, nájemní smlouvy či stanovy bytového družstva. Na internetu se vzory podobných dokumentů sice dají dohledat, ale rozhodně nemusí vyhovovat právě vaším potřebám a upravovat tyto právní texty, tak aby nedošlo k nějakému nedopatření, je rozhodně práce pro odborníky.

S asistencí právníka

Druhou možností je najmutí právního poradce, který vám vysvětlí podmínky založení a pomůže vám připravit potřebné dokumenty. Tato varianta je jednak dražší a navíc si musíte sehnat zkušeného a prověřeného právníka a ještě spolehlivého notáře. To nemusí být vždy právě snadný úkol. Obě výše zmíněné varianty však znamenají jedno – většina práce bude na vás a rozhodně se nevyhnete starostem a byrokracii.

Nechte to na nás

Poslední možností, jak založit družstvo, je využití komplexního servisu, který vám zajistí vše potřebné od začátku až do konce. V rámci komplexní asistence vás provedeme celým procesem od začátku až do konce, přičemž vy nemáte žádné starosti, ale zároveň máte nad vším kontrolu a přehled.

Založení družstva

Nechte si poradit se založením družstva

Vznik družstva snadno a rychle

Jak tedy na to? Stačí se na nás obrátit a o vše se postaráme. Při zakládání bytového družstva prostřednictvím naší společnosti se nemusíte namáhat s vypracováváním podkladů, sháněním právníka či notáře.

Nejprve s vámi probereme veškeré potřebné detaily, vysvětlíme vám jednotlivé kroky, popíšeme jejich posloupnost a společně si naplánujeme další postup. Po celou dobu spolupráce se pak postaráme o to, aby vše probíhalo bez obtíží a dle zákona. Díky naším dlouholetým zkušenostem a vlastním odborníkům je pro nás vytvoření potřebné dokumentace hračkou.

Samozřejmostí je, že veškeré připravované dokumenty s vámi budou průběžně konzultovány a pečlivě kontrolovány. Zajistíme tak, aby vše bylo vypracováno na míru, přesně dle vašich konkrétních přání a potřeb.

Vše pod jednou střechou

Kromě asistenčního a právního zázemí máme rovněž zajištěny služby od známých a důkladně prověřených notářů, jichž služby je možné využít na ustavující schůzi. Díky tomu je pro vás zajištěn opravdu komplexní servis a družstvo založené s naší pomocí bude fungovat hned od začátku, bez problémů a komplikací. Vyhněte se tedy dopředu všem komplikacím a rizikům a nechte to na nás.

Stačí nás kontaktovat pomocí formuláře na těchto stránkách, emailem či prostřednictvím bezplatné telefonní linky.

Zástup na úřadech

Zelená linka
800 47 47 47

Telefon
+420 257 199 661

E-mail
info@comeflex.cz

Kontaktujte nás

  Kontaktujte nás

  Další služby

  Zakladání společností

  Založení firmy nebylo nikdy rychlejší a jednodušší. Novou firmu Vám založíme do jednoho týdne.

  Firmy na prodej – Ready Made

  Našim klientům zajistíme právní poradenství v obchodních záležitostech.

  Likvidace společností

  Ocitla se vaše firma v krizi nebo vstupujete do likvidace? Tento náročný proces za vás můžeme snadno vyřídit.

  Zastupování na úřadech

  Jsme schopni zajistit vám zastoupení v úředních záležitostech na základě plné moci.

  Otázky a odpovědi

   Napsat komentář