Hlavní stránka / Online Poradna

Online Poradna

Vložit dotaz

Potřebuji SRO, ale nemám čas jezdit k Vám. Jde to?

anonym, 16. 4. 2016

Dobrý den, máte zájem o společnost s ručením omezeným a ptáte se, zda ji můžeme na Vás převést aniž by jste musel přijet osobně do Prahy? Taková možnost existuje. Pokud nám zašlete Vaše nacionále na email, připravíme veškeré plné moci, podání a smlouvy, a vše Vám zašleme poštou k podpisu. Ostatní úkony provedeme za Vás.

Dobrý den, potřebuji založit akciovou společnost, ale nemám žádné zkušenosti se sestavováním Společenské smlouvy. Co vše smlouva obsahuje a co si mám připravit?

anonym, 18. 9. 2015

Dobrý den, můžeme Vám poskytnout naše standardní stanovy, kam doplníme data Vašich osob volených do orgánů a lehce poupravíme pro Vaše potřeby. Můžete také využít možnosti sestavení Stanov společnosti na míru. Na jedné schůzce si Vyslechneme Vaši představu o společnosti a Stanovi vytvoříme úplně na klíč.

Bydlím v moravskoslezském kraji, ale rád bych podnikal v Praze jako řemeslník. Kde se mám na živnostenském úřadě přihlásit?

Korecký Martin, 6. 1. 2016

Již několik let platí, že registraci živnostenského oprávnění můžete provádět, nezávisle na trvalém bydlišti, kdekoli v rámci ČR. Pokud se s tím nechcete zabývat, naše společnost Vám oprávnění zaregistruje. Pokud budete v Praze i přechodně bydlet, vyplatí se umístit také sídlo podnikání do Prahy. Tím docílíte toho, že budete patřit pod správu pražských úřadů.

dnes mi přišla obálka se složenkou na 3.000,-Kč za registraci do Státního registru firem. Při založení firmy jste říkali, že je cena konečná. Mám to platit?

anonym, 18. 9. 2015

Dobrý den, v žádném případě složenku NEPLAŤTE! Jde o společnost z Brna, která se takovým pochybným způsobem domáhá odměny za registraci Vaší společnosti do bezvýznamného katalogu. Cena, ketrou jste platil při založení Vaší firmy je konečná a není potřeba nic doplácet.

Dobrý den, na jak nejkratší dobu si mohu pronajmout konferenční místnost a za jakou cenu?

anonym, 18. 9. 2015

Pronajmout konferenční místnost lze pronajmout již od jedné hodiny. Pokud budete chtít pronájem v mimo provozní hodiny kancelářského centra, je nutné cenu domlouvat individuálně.

měla bych zájem o s.r.o. společnost. Ráda bych věděla, co všechno je potřeba k založení společnosti, když jsem podnikatelka (OSVČ) a živnostenský list mám již vydaný?

anonym, 23. 11. 2015

Zakládáte nový, v podstatě nezávyslý subjek, nové SRO. Živnostenská oprávnění zřizujete na tento subjekt, právnickou osobu, a proto je nutné proces registrace absolvovat znovu. Ale přece jen máte trochu výhodu. Pokud jde o vázanou živnost, kterou již vykonáváte na sebe, bude pro Vás jednodušší prokazovat odbornou způsobilost k vykonávání této živnosti .

Dobrý den, v pátek zakládáme dvě nová s.r.o. a chtěli bychom u vás sjednat ke každé sídlo. Co k tomu je od nás potřeba a jaká je cena? V pátek budeme mít notářské zápisy. Pak bychom se zastavili. Do kolika hodin v pátek jste? Sídlo Praha 1 nebo Praha 2.

anonym, 16. 12. 2015

dobrý den, k přípravě smluv v zásadě potřebujeme od Vás pouze zakladatelské dokumnety společností. Smlouvy připravíme a rozsah služeb vyřídíme na osobní schůzce. Ceny služeb naleznete ZDE, kde si je můžete také podrobně nakonfigurovat. K podpisu se sejdeme na naší adrese Praha 5, nám. 14. října 1307/2 a otvírací doba je každý všení den od 8:00 do 19:00.

Jde o to, že pokud by s.r.o měla problém, vím, že ručím veškerým svým majetkem. S ohledem na tuto skutečnost bych ráda ještě před založením s.r.o převedla mé vlastnictví části domu na jinou osobu. Nemám jasno v tom, jestli ručím majetkem, který vlastním v okamžiku, kdy nastane problém, nebo majetkem, který jsem vlastnila na začátku založení s.r.o. Nebo může být nějak vztahováno na to, že jsem ještě před půl rokem vlastnila kus domu?

anonym, 18. 9. 2015

Společnost s ručením omezeným je naprosto jiný subjekt než li Vy jako fyzická osoba. Proto za zmařilý podnikatelský záměr Vy, jako fyzická osoba, neručíte vůbec. Pouze do výše nesplaceného základního kapitálu. Jako společník, tedy majitel, nemusíte mít o svůj soukromý majetek obavu. Trochu odlišná situace je ve funkci jednatele společnosti. Jednatel je osoba, která odpovídá za obchodní aktivity společnosti a jedná za společnost navenek. Ten odpovídá majetkem v případě spáchání trestného činu nebo zpronevěry. Zde se odpovědnost liší, pokud se odpovědnosti domáhá společník té samé firmy nebo třetí osoba (věřitel). Ale i tak, nároky na plnění jednatelem vůči třetí osobě mají svá velice striktní pravidla. Proto bych se asi s touto věcí mnoho nezaobíral.

Všechny otázky a odpovědi
Vložit dotaz

Blog o Podnikání

09.05.2017

Negativa podnikání a jak se jim bránit

Každý, kdo přemýšlí nad podnikáním, si je vědom alespoň některých negativ, která s ním pojí, jako například to, že musí platit pojištění a daně.

04.05.2017

Sdružení: jak funguje a k čemu se využívá?

Dříve známé sdružení bez právní subjektivity je v současnosti podle právní úpravy NOZ (§ 2716 až 2746) označováno jako společnost.

01.05.2017

Podnikání jako životní styl

Když už jste se jednou rozhodli, že budete podnikat, měli byste vzít v úvahu také to, že podnikání není jen práce. Podnikatel, který svou práci dělá dobře, totiž svou prací žije.

28.01.2017

Je lepší podnikat v malém městě nebo ve velkoměstě?

Úspěch v podnikání záleží dozajista také na lokalitě, kde působíte. V malém městě se bude dařit jiným službám či produktům než ve velkém městě.

Všechny članky
X

Vložit dotaz

Váš dotaz byl odeslán. Děkujeme.